Soutěžní odpoledne - Šťastný život bez úrazů | Mateřské centrum Klubíčko Kroměříž

Soutěžní odpoledne

Měsíc říjen 2006 byl v Mateřském centru ve znamení akcí Šťastný život bez úrazů.

Šťastný život bez úrazů

MC Klubíčko se takto zapojilo do projektu podpory zdraví a bezpečná komunita Kroměříž. Rodičům malých dětí MC poskytlo mnoho informací a osvětového materiálu zaměřeného na bezpečnost a zdraví dětí.

Děti odpovídají

Soutěžní odpoledne

V sobotu 7. 10. 2006 proběhlo úspěšně odpoledne plné her a soutěží pro naše nejmenší s tématikou zaměřenou na prevenci úrazů. Této jednorázové akce se zúčastnilo téměř padesát dospělých návštěvníků a stejný počet dětí. Děti odpovídaly na otázky, které jim hravou formou napověděly jak si chránit zdraví.

Děti loví papírové ryby

Lovení rybiček

Všichni si mohli zahrát hru Dávej bacha a ve výtvarné dílně si vyrobit semafor. Po projití všech stanovišť čekala na děti sladká odměna.

Děti malují

Výtvarná dílna

V MC také proběhly 2 besedy zaměřené na prevenci úrazů, přednášející byli Ing. Zdeněk Vopička a MUDr. Jarmila Číhalová.

Děti jezdí

Kurz bezpečné jízdy

Kluk

Sladká odměna

Celá akce byla zakončena návštěvou Hasičského záchranného sboru, kde se rodiče dozvěděli, jaká jsou nebezpečí požáru a jak se mají zachovat v případě jeho vzniku. Děti se seznámily s požární technikou.

Děti na vláčku

Bezpečný odjezd