Sbírka pro Aničku | Mateřské centrum Klubíčko Kroměříž

Veřejná sbírka pro Aničku

PF 2013

MC Klubíčko pořádá veřejnou sbírku pro Aničku, která je těžce tělesně a mentálně postižená. Sbírka se bude konat formou shromažďování příspěvků na zvláštním bankovním účtu č. 2400142787/2010. Příspěvky budou použity na nákup pomůcek, vybavení a rehabilitačních pobytů. Rádi vystavíme na vaše příspěvky darovací smlouvy.

Konání sbírky: 1. 9. 2011-1. 7. 2014.

PDF 2. Průběžné vyúčtování
Soubor ve formátu PDF, 250 kB
PDF 1. Průběžné vyúčtování
Soubor ve formátu PDF, 89 kB
Průběžné vyúčtování veřejné sbírky po roce od zahájení konání 1. 9. 2011:
  • Celkové příjmy: 58 799 Kč
  • Celkové výdaje: 5 253 Kč (zimní vak do kočárku, koupelové lehátko)
  • Stav na účtu k 1. 9. 2012: 53 546 Kč.

Za všechny příspěvky děkujeme.

Příběh naší Aničky

Anička se narodila v září roku 2008 již ve 28. týdnu těhotenství s porodní váhou 846 g. V šesti měsících se u Aničky začíná projevovat epilepsie. Aniččin mozek je postižen těžkou hypotrofií nervové tkáně postihující nejvýrazněji oblast mozečku. Právě v mozečku je centrum pro motoriku, rovnováhu a koordinaci pohybů. Anička má proto trvalé problémy s udržením těla v nějaké poloze. Není jisté, zda se Anička někdy naučí chodit. Anička je těžce mentálně a tělesně postižená, vývoj nepokračuje podle obvyklých zákonitostí.

Maškarní Anička slaví

Aniččina diagnóza

Dětská mozková obrna dyskinetická forma s epilepsií, Westův syndrom.

Anička Anička s dortem

Anička

Jak je na tom Anička nyní?

V září 2011 tříletá Anička neumí chodit, sedět, nelozí, neplazí se, nemluví. Jí jen mixovanou stravu lžičkou, nápoje pije z kojenecké láhve. V chování se projevuje stále jako 3-4měsíční miminko bez zájmu o hračky. Neotočí se za zvukem. Přesto Anička radostně reaguje na přítomnost rodičů. Má ráda, když na ni rodiče mluví, zpívají, hladí a masírují ji. Ráda poslouchá hudbu nebo hlásek své starší sestřičky. Líbí se jí houpání v síti, pobyt ve vodě. Nejvíce jí vyhovuje poloha vleže na zádech. Přetočí se na bok. Na bříško se překulí jen výjimečně. Stále cvičí Vojtovu metodu.

Anička se sestrou Anička se sestrou

Nevíme přesně, zda Anička vidí. Nejspíše si nedokáže viděný podnět zpracovat v mozku. Nosí brýle. Nenavazuje oční kontakt s člověkem. Ve spolupráci s poradkyní z Rané péče, která dojíždí k Aničce domů, rodiče uplatňují bazální stimulaci a zrakovou stimulaci. Anička vyzkoušela canisterapii, muzikoterapii, letos poprvé pojede do léčebny pohybových poruch.

Anička  Anička na koni

Rodiče absolvovali kurz pro rodiny s Ranou péčí, setkávají se s ostatními rodiči, sdílí  podobné osudy svých dětí. Díky nadacím se podařilo pro Aničku již získat rehabilitační kočárek a vozík za kolo.

O Aničku pečuje její maminka a tatínek za pomoci rodinných příslušníků, v budoucnu by ovšem Anička mohla navštěvovat vhodné předškolní zařízení či denní stacionář.

Naše přání

Přáli bychom si, aby se Aničce s námi líbilo, aby jí bylo dobře a nic ji nebolelo.

Anička s rodinou Anička s maminkou

Rádi bychom se, alespoň v rámci možností, snažili o její celkový rozvoj, k čemuž mohou pomoci kromě láskyplného trpělivého věnování, také některé pomůcky. Tyto pomůcky ovšem nehradí pojišťovna a tak se obracíme na vás s prosbou o finanční pomoc při nákupu těchto pomůcek.

Rádi bychom pořídili:

• polohovací lehátko do vany,
  • polohovací zařízení napomáhající ke správnému fyzickému a mentálnímu rozvoji dítěte,
  • houpačku,
  • polohovací vak plněný kuličkami,
  • polohovací postel,
  • hrací a odpočinkový koutek na bazální stimulaci,
  • látkovou houpací síť,
  • vanu na perličkovou koupel,
  • rehabilitační pobyty.

Za vaši pomoc a jakoukoliv finanční částku mnohokrát děkujeme

Rodiče Aničky

Leták

PDF Veřejná sbírka pro Aničku
Soubor ve formátu PDF, 585 kB
Leták vydaný mateřským centrum Klubíčko k veřejné sbírce pro Aničku.