Francouzština pro rodiče a děti 3-4 roky | Aktivity Mateřského centra Klubíčko Kroměříž

Francouzština pro rodiče
a děti 3-4 roky

Lekce jsou inspirovány metodou Tatou le matou autorů Piquet a Denisot (nakladatelství Hachette). Cyklem děti provází kocourek Tatou. Stěžejní je interakce mezi učitelem a dětmi, podpořena říkankami, písničkami a pohádkami. Od dětí se nečeká, že budou brzy jazykem hovořit, ale jsou touto metodou k mluvení vedeny a povzbuzovány.

Tatou le matou

Metoda je doplněna pohybovou částí, která vychází z knih a CD vydaných nakladatelstvím Eveil et découvertes. Knihy byly vypracovány pod pedagogickým dohledem odborníků pracujících s předškolními dětmi. Jedná se např. o 60 Comptines pour la danse & l'éveil corporel (60 říkanek a písniček k tanci a probuzení těla) a o 80 Comptines à mimer & jeux de doigts (60 říkanek a písniček k napodobování a ke hře s prsty).

60 Comptines pour la danse & l'éveil corporel 80 Comptines à mimer & jeux de doigts

60 Comptines pour la danse & l'éveil corporel
80 Comptines à mimer & jeux de doigts

Děti se seznámí také s francouzskými večerníčky - Oslíkem Trotro a Medvídkem Petit Ours Brun.