V Knihovně Kroměřížska s finskými Mumínky

MC Klubíčko uspořádalo ve spolupráci s Knihovnou Kroměřížska krásné dopoledne plné čtení příběhů o Mumíncích. Finské pohádky Tove Janssonové okouzlily děti i rodiče. Mumínci jsou hodní severští trolové a můžeme je znát rovněž z filmového zpracování. V knihovně jsme se zaposlouchali do příhod Mumínka, Ferky, Majky a Šňupálka a s nimi prozkoumali Mumíní svět. Akci pomáhala organizovat zahraniční dobrovolnice z Finska Iida Tenolahti, která pracuje s dětmi v MC a proto si starší děti a rodiče mohli zkusit číst finsky a všichni potom společně si zazpívat finskou písničku “Paa, olkappaa, peppu”. Závěr dopoledne proběhl v duchu tvoření a malování obrázků, které odjedou s Iidou do Finska na výstavu ve městě Lapua.