Malujeme s panem Hú – finská pohádka v Klubíčku

V měsíci lednu proběhla v MC Klubíčko akce Malujeme s panem Hú. Pan Hú je postavička ze stejnojmenné finské pohádky autora Hannu Makely. Pan Hú je čaroděj, který kde co poplete a jeho čáry často skončí jinak než si sám představoval. S dětmi jsme v jeden sobotní podvečer v centru zhasli, zapálili si svíčku (tak jako pan Hú) a vžili se do příběhu, kdy si pan Hú proměnil vlastní pokoj v tajemnou a zázračnou zahradu. Čtení v češtině a finštině kouzelně doplnily písničky, které ke knize napsala a nazpívala Z. Lorencová. Děti následně své dojmy z pohádky převedly na papír a namalovaly, jak si proměněný pokoj pana Hú představovaly. Obrázky pojedou na výstavu do knihovny finského městečka Lapua. (rodné město naší dobrovolnice Iidy)