Folklor Hané v Klubíčku

Logo ESC

Folklor Hané v Klubíčku 1.1.-31.12.2021

Číslo projektu: 2020-3-CZ01-ESC31-094132

Projekt "Folklor Hané v Klubíčku" realizovaný v rámci European Solidarity Corps (ESC) cílí na mladé nadšené dobrovolníky, kteří mají zájem o zachování hanáckých kulturních tradic. Mladí dobrovolníci se chtějí učit od zkušených seniorů, předávat nadšení dětem a přispívat k udržení tradic a rozvoji komunity, šířit povědomí o hanáckém folkloru a podílet se na organizaci aktivit folklorního souboru Klubíčko.

Folklórní soubor Klubíčko funguje od roku 2014 pod vedením paní Jany Novákové a v posledních letech se angažují také mladí dobrovolníci . V současnosti soubor navštěvuje 30 dětí. Soubor stojí na významné podpoře nadšenců hanáckého folkloru (rodičů, dětí, mládežníků a přátel Klubíčka Kroměříž).
Do souboru dochází děti předškolního věku (3-6 roků) a školního věku (7-14 let). Děti se v souboru seznamují s říkadly, dětskými hrami, písněmi, tanci a výročními zvyky, které zprostředkovaně předvádějí divákům a posluchačům. V našem souboru vedeme děti k tomu, aby poznaly, pochopily a porozuměly lidové kultuře a lidové tradici, kterou nám zachovaly předešlé generace. Soubor se pravidelně zúčastňuje folklorních festivalů, vystupuje několikrát za rok na kulturních akcích, Hanáckých slavnostech v Chropyni, Hanáckém dni v Kroměříži, Dožínkách Zlínského kraje, na Adventu na radnici aj.

PDF eMotanice - folklór Hané v Klubíčku
Soubor ve formátu PDF, 20 MB