Želvičky | Mateřské centrum Klubíčko Kroměříž

Želvičkové sobotní odpoledne

V sobotu 29. března 2008 proběhlo v Mateřském centru Klubíčko na Kollárově ulici v Kroměříži zábavné odpoledne pro rodiny s dětmi se zdravotním postižením.

Tři děti

Tři Želvičky

Ti se zde scházejí již pátým rokem pod názvem Želvičky každou sudou středu od 15 do 18 hodin. Program tvoří pracovnice Mateřského centra ve spolupráci s dobrovolníky a rodiči. Rodiny mají příležitost se spolu blíže seznámit, navzájem si poradit, popovídat si a pohrát si ve vybavené herně. Do centra dochází i zkušená rehabilitační sestra, která s dětmi cvičí. Dále si děti mohou vyzkoušet různé aktivity, jako např. malování na hrnky, práci s keramickou hlínou, muzikoterapii, sportovní aktivity atd. Sourozenci dětí se zdravotním postižením se do programů zapojují s velkým nadšením.

Chlapec

Zvládnu to?

Od začátku roku realizuje Mateřské centrum Klubíčko projekt Želvičky v Klubíčku, který významně spolufinancuje Nadace O2. Díky těmto finančním prostředkům bylo zakoupeno množství didaktických pomůcek, her, rehabilitačních pomůcek a odborné literatury. Aby mohly nové nabídky využít i rodiny, které ve středu nemohou docházet, rozhodli jsme se uspořádat mimořádný program v den pracovního volna. Poslední březnová sobota byla "premiérová" a setkala se s velkým zájmem, proto na začátku května uspořádáme v Klubíčku další mimořádné "Želvičkové" odpoledne. Rádi mezi námi uvítáme nové tváře, sdělila vedoucí Mateřského centra Mgr. Pavlína Švecová.

Míčky a skluzavka

Želvičky na skluzavce