Prázdninový pobyt | Mateřské centrum Klubíčko Kroměříž

Prázdninový pobyt pro děti a rodiče

Mateřské centrum Klubíčko nabídlo možnost strávit několik letních dní s celým rodinám v respitním centru Mosty v Lukách.

Velké rodinné těšení vyvrcholilo 30. července 2008, kdy jsme vyrazili směr Loučka u Litovle. Přivítala nás nově zrekonstruovaná budova bývalé školy s bezbariérovým přístupem, výtahem, plně vybavenými pokoji, velkou jídelnou i podkrovní hernou. Příjemně nás překvapilo upravené hřiště pro venkovní dovádění přímo v uzavřeném areálu.

Nabitý program pro děti začínal každé ráno rozcvičkou, dopoledne i odpoledne bylo plné her a poznávání na určité téma. Tak si naše ratolesti užily vodnické dopoledne, hon na lišku, cestu za stříbrným kapradím, netradiční olympiáduindiánský den.

Indián

Pozdrav z prázdninového pobytu

Malí táborníci bojovali o šavličky při ranních rozcvičkách a hygieně, vyráběli vodnické čepice, poznávali a odlévali stopy divokých zvířat, střádali sladké odměny při netradičních disciplinách, ochutnávali pravý indiánský čaj a jedlé ozdůbky, pronikali do tajů práce s hrnčířskou hlínou, těšili se na splnění svých přání vyřčených před stříbrným smrčkem, dobývali pevnost bělochů při indiánském odpoledni nebo stavěli domečky pro lesní skřítky.

Ani rodiče neměli dlouhou chvíli. Navštěvovali nejbližší kulturní památky, zkoušeli kvalitu a teplotu okolních vodních ploch, sbírali lesní plody, pravidelně relaxovali po dobrém obědě, asistovali při hrách, zopakovali si stezku odvahy, povzbuzovali soutěžící i sami soutěžili. Jediný kdo mohl lenošit byl, k radosti všech přítomných, lékař tábora.

Sešla se nás dobrá parta a tak není divu, že se nám 4. srpna nechtělo domů.