Počítačové kurzy | Mateřské centrum Klubíčko Kroměříž

Počítačové kurzy pro matky s dětmi

Stále slyšíme, že Česká republika nedokáže zcela využívat peněz, které lze získat z různých fondů EU. Jedním z kladných příkladů je projekt Počítačové kurzy pro matky s dětmi, financovaný z Evropského sociálního fondu.

Kurzy pořádá Gymnázium Kroměříž ve spolupráci s Mateřským centrem Klubíčko. Gymnázium poskytuje technické a lektorské zázemí, MC Klubíčko zabezpečuje nábor účastnic kurzu a hlídání dětí, jejichž maminky se právě v kurzu vzdělávají. Proběhly kurzy psaní všemi deseti, práce s textovým editorem, tvorba prezentace, kurzy počítačové grafiky a tabulkového kalkulátoru.

Ženy u počítačů

Účastnice počítačového kurzu

Kurzu se zúčastnilo celkem 58 maminek. Matky na mateřské dovolené velmi přivítaly tuto možnost rozšíření vzdělání a zejména oceňují, že se mohou v klidu a bez starosti účastnit výuky, protože je o jejich děti v Klubíčku dobře postaráno.

Zájem o kurzy značně překračuje jejich kapacitu, proto doufám,že se podaří realizovat i další podobné projekty pro matky s dětmi.