Francouzský den na ZŠ ZACHAR

Ve čtvrtek 22.5. 2014 MC Klubíčko připravilo Francouzský den pro 4. a 5. ročníky ZŠ Zachar. Děti o Francii věděly mnoho avšak připravená prezentace jim přinesla nové informace např. o tom, že Eiffelovka byla původně natřená na žluto, že ji drží pohromadě 2,5 milionů nýtů, že si v zimě mohou přijít zabruslit na kluziště v jejím prvním patře anebo si posedět v tamní luxusní restauraci Jula Verna. Velký zájem byl o moderní francouzský Pop a Rap. Písničky mladých francouzských zpěváků Génération Goldman všechny strhly. Francouzský jazyk nám představila nejen sl. Lucile Franzinetti z Francie, která rok pracuje jako dobrovolnice v MC Klubíčko, ale také studentky francouzštiny Jana a Irena Košťálovy (12 let), které s Lucile volně konverzovaly a poté přednesly básně Jacquea Préverta. I děti se naučily něco málo francouzsky a pobavilo je čtení francouzského textu, které si někteří vyzkoušeli. Ve sportovní části dne byli žáci rozděleni do “francouzských” družstev (jejich názvy si zvolili sami a my přeložili: Génération des filles, Cuisses de grenouilles -žabí stehýnka, Tcheques francais, Petits garcons,..) se ukázalo, že všichni jsou výborní ve hře Pétanque, závodu Tour de France či stavění Eiffelovky. Kreativní desetiminutovka a zastavení se s umělcem Henri Matissem přinesla pěkná inspirativní díla z papíru “Découpages des algues”, která děti vyrobily a budou vystaveny v prostorách MC Klubíčko do konce měsíce června 2014.

Naty Csizmaziová za tým MC Klubíčko