Open Club opened:)

V rámci Evropské dobrovolné služby byla zahájena činnost Open Clubu. Jedná se o aktivity Mateřského centra, které je hostitelskou organizací programu Mládeže v akci. V současné době máme v MC Klubíčko první zahraniční dobrovolnici Lucile z Francie. Open Club je otevřený všem, kdo má zájem diskutovat v anglickém/francouzském jazyce, dovědět se více o zemi, ze které dobrovolník pochází. Open Club poskytuje příležitost dobrovolníkovi integrovat se do místní komunity nebo setkávat se jinými lidmi, sdílet hodnoty nebo poznávat rozdílnosti. První téma Open Clubu bylo věnováno generaci dvacetiletých ve Francii. Co zajímá Lucile? Co čte? Jakou hudbu poslouchá? Na co se těší? Jak se jí žije v České republice? Jaké aktivity plánuje v Klubíčku? Přijďte mezi nás, sledujte web, blog, fb Klubíčka. Aktivity Open Clubu plánujeme nepravidelně, dle zájmu. Téma dalšího Open Clubu jsou tradice, zvyklosti tady a tam! Těšíme se na Vás!

Už 1. září přijede do Klubíčka druhá zahraniční dobrovolnice Iida Tenolahti, pochází z Finska.
Co je to EDS?
EDS Evropská dobrovolná služba – umožňuje mladému člověku nebo skupině lidí pracovat v neziskové organizaci v zahraničí. Mladí lidé získávají během EDS znalosti a dovednosti, které přispívají k jejich osobnímu i profesnímu rozvoji. Dobrovolníci mají hrazeno kapesné, ubytování, stravné, pojištění, jazykové vzdělávání a cestovní náklady. Cílem této akce je nejen pomoc hostitelské organizaci a komunitě, ale i osobní rozvoj dobrovolníka a lepší poznání místní kultury.

Marcela Bradová