Nebojte se malovat! – Odpoledne s Renoirem

Ve středu 15. 5. 2013 proběhlo v překrásném přírodním ateliéru Podzámecké zahrady kreativní impresionistické odpoledne pro rodiny s dětmi. Akce se konala v rámci Francouzského klubu při Mateřském centru Klubíčko. Přišlo 30 malých a velkých umělců, kteří se pokusili zachytit dojem čarovného odpoledne.
Celou akcí provázela malířka Mgr. Jitka Gočaltovská poutavým vyprávěním nejen o slavném malíři Augustu Renoirovi, ale motivovala děti i dospělé „vezměte papír, nebojte se, buďte svobodní a běžte do toho, tužku nepotřebujete!“
A tak se plátna i papíry malých umělců zaplnila tahy pastelů a barev, kouzelnými momenty. Paní malířka dodala: „Mám dojem, že když něco zachytím, namaluji, napíši, život běží pomaleji.“
Tato akce je už druhá v pořadí, v loňském roce jsme prožili odpoledne s Claude Monetem.