Odpoledne s Coco Chanel 21.10.2012

Móda, haute couture, Coco Chanel, parfémy, malování na hedvábí – toto vše děti provázelo nedělním odpolednem stráveným v MC Klubíčko. Povídali jsme si o francouzské módní návrhářce Coco Chanel. Navštívila nás paní Zdenka Volná, krejčová Moravskoslezského divadla a přinesla nám krásné fotografie tvorby módního domu Chanel. Mohli jsme si tak prohlédnout „malé černé“ šaty, kostýmky, kalhoty a šaty z dílny této známé francouzské značky. Sama paní Volná přijela ve vlastnoručně ušitém kostýmku „a la Chanel“ a probudila v některých z nás chuť usednout ihned za šicí stroj a pořídit si podobnou krásu. Klubíčko provonělo různými parfémy a děvčata se shodla na tom, že „No 5“ je ten nejchanelovštější. Dalším vzácným hostem odpoledne byla paní Barbora Winklerová, která nás uvedla do tajemství malby na hedvábí a děti inspirované francouzskou atmosférou si domů odnášely překrásné vlastnoručně malované obrázky a šátky. Akce se konala v rámci Francouzského klubu.

Autor článku: Natalie Csizmaziová