Masáže dětí a kojenců | Aktivity Mateřského centra Klubíčko Kroměříž

Masáže dětí a kojenců

Kurz Masáže dětí a kojenců je určen pro maminky a tatínky, kteří se chtějí naučit pravidlům dětské masáže. Nejvhodnější doba pro učení masáže je 0 - 6 měsíců, ale samozřejmě se může začít i později. Techniky z dětských masáží jsou vhodné pro děti jakéhokoliv věku. Kurz je veden podle metody Mgr.Jany Hašplové.
Celá masáž je smysluplnou sestavou velmi jemného a procítěného masírování dětského tělíčka. K zvláčnění jeho pokožky používáme přírodní rostlinné oleje. K prohloubení a uvolnění relaxace pouštíme relaxační hudbu. Jakmile rodiče zvládnou techniku a sled základních tahů masážní sestavy, můžou začít využívat vlastní intuice a kreativně přizpůsobit masáž potřebám dítěte i potřebám svým.

Aktivity pro rodiče s dětmi - masáže pro děti

Výuka masáží

Kurz je rozdělen do tří lekcí po 90 minutách. Scházíme se 1x týdně ve skupinkách po max. 4 dětí. Součástí výuky je i základní seznámení s aromaterapií, která se při dětských masáží využívá k prohloubení účinků jak na fyzické tělo ( bolesti bříška, odhlenění ), tak na psychiku dítěte ( relaxace, uvolnění, lepší spánek ).Na místě jsou rodičům k dispozici 100% přírodní rostlinné i éterické oleje.

Přínos masáže pro dítě

• lepší spánkový rytmus
  • vynikající účinky na trávení, podpora peristaltiky střev
  • uvolnění a zklidnění při jakémkoliv napětí
  • podpora dýchání, dobré okysličování celého organismu
  • vliv na svalstvo, jeho zpevnění - uvolnění, koordinace pohybu
  • uvolnění potlačovaných pocitů a jejich vyjádření
  • pocit sounáležitosti s matkou a otcem - citová vazba
  • uvědomění si vlastního těla, jeho poznávání a přijetí
  • možnost dotýkat se a být dotýkán - schopnost vnímat dotyk se přenáší do dalších vztahů, které dítě v životě čeká
  • při dlouhodobějším provádění masáží se dítě stává klidnější a vyrovnanější osobností

Co si vzít s sebou

Pro sebe pohodlné oblečení a pro dítě nepromokavou podložku.

Kurz masáží dětí a kojenců není zařazen do pravidelného programu akcí MC Klubíčko. V případě zájmu si prosím pošlete přihlášku nebo kontaktujte pracovníky MC. Následně vám budou nabídnuty vhodné termíny kurzu.

Aktivity pro rodiče s dětmi - masáže pro děti

"Žádného mazlení pro dítě v počáteční době jeho života není dost. Pocit bezpečí, které dítěti dává, zůstává mu po celý život. Děti takto mazlené v prvém roce zachovávají si pocit bezpečí v dalším životě a podnikavost se smělostí je u nich nápadná ve srovnání s těmi, jimž se této citové podpory nedostalo."

Prof. MUDr. Josef Švejcar, DrSc.