Francouzský klub pro rodiče a děti | Aktivity Mateřského centra Klubíčko Kroměříž

Francouzský klub pro rodiče a děti

Francouzský klub byl založen dne 19. 4. 2012.

Úvodní řeč

Založení Francouzského klubu

Cílem klubu je propagovat francouzský jazyk a připravovat různorodý program multikulturního charakteru na témata z oblasti frankofonního světa - jazyk, kultura, literatura, film, cestování, historie a další zajímavosti:

• pro rodiny s dětmi vše formou hravých motivačních setkání, tak aby se rozvíjel pozitivní vztah k francouzskému jazyku a kultuře již od útlého věku
  • pro starší studenty (mládež a dospělé) organizujeme besedy na vybraná témata, filmové a literární večery

Setkání se konají vždy v předem určené dopoledne či odpoledne v prostorách Mateřského centra Klubíčko, případně na jiném místě bude-li to pro dané téma vhodnější.

Mateřské centrum Klubíčko organizuje pro děti kurzy francouzského jazyka a akce s francouzskou tématikou. Úspěšně proběhla motivační dopoledne či podvečery jako například „Zdolej hravě Eiffelovku“, „Paříž je šnek“, „Z Provence do Normandie“, „Jak se slaví Vánoce ve Francii“ nebo „Odpoledne s Monetem“. Děti nastudovaly také několik krátkých divadelních představení – „O veliké řepě“, „La vraie histoire de Noël“ a „Petite maison, petite maison“.

Klub nevybírá členské poplatky, každá akce je financována zvlášť.

Čestný předseda: Yves Sonet.

Zakládající členky klubu: Mgr. Natalie Csizmaziová a Mgr. Ivana Nováková.

PDF 2011 Zdolej hravě Eiffelovku
Soubor ve formátu PDF, 769 kB